Reproduktīvās palīgtehnoloģijas.

Reproduktīvās palīgtehnoloģijas.

Par reproduktīvajām palīgtehnoloģijām tiek uzskatītas:

  • Intrauterīna inseminācija ar vīra spermu.
  • Ekstrakorporālā apaugļošana.
  • kstrakorporālā apaugļošana ar ICSI mikromanipulāciju
  • Donora spermas izmantošana.

Spermatozoīdu ievade tieši dzemdes dobumā paredz mākslīgu to spermatozoīdu caurlaidi caur dzemdes kaklu, kuri varētu aiziet bojā pie neauglības cervikālā faktora, mēģinot veikt dabisku ieņemšanu.

Intrauterīnās inseminācijas indikācijas ir arī ejakulatorā disfunkcija, imunoloģiskā neauglība, oligoastenozoospermija.

Imunoloģiskās neauglības faktors tiek novērsts ar iepriekšēju spermatozoīdu apstrādi. Nezināmas neauglības etioloģijas gadījumā iespējama arī mākslīgā apaugļošana ar intrauterīno insemināciju, ja ejakulāta kvalitātes rādītāji ir pozitīvi (kustīgo spermatozoīdu skaits ir vairāk nekā 5 milj.). Donora spermas inseminācija ļauj izvairīties no tieša dzimumakta.

Ekstrakorporālās apaugļošanas metodika paredz superovulācijas stimulāciju, kas var izraisīt virkni sarežģījumu gan tieši stimulācijas laikā, gan vairāku augļu grūtniecības dēļ. Stimulācijas procedūras panākumi lielā mērā ir atkarīgi no sievietes endokrīnās sistēmas stāvokļa. Zināms, ka grūtniecības iestāšanās biežums ir augstāks tajos gadījumos, kad, veicot folikulu punkciju, izdodas aspirēt vairāk par 5 olšūnām. Pēc tam oocīti tiek aspirēti ar olnīcu transvaginālo punkciju. Pēc tam notiek in vitro apaugļošana – olšūnu novietošana vienā vidē ar apstrādātiem spermatozoīdiem. Tad seko embriju pārnese dzemdes dobumā un daļas no embrijiem redukcija.

Azoospermijas korekcijas iespējas bija minimālas, līdz tika ieviesta metodika ar spermatozoīda injicēšanu nobriedušas olšūnas citoplazmā (ICSI), kam nepieciešami tikai atsevišķi epididimālas vai testikulāras izcelsmes spermatozoīdi.

Ekstrakorporālās apaugļošanas (ICSI) indikācijas ir: spermatozoīdu koncentrācija zemāka par 10 milj. (2 milj. ICSI), spermatozoīdu kustīgums 2 – mazāk par 10% (5% ICSI), vairāk par 70% patoloģisku spermatozoīdu formu (vairāk par 96 ICSI), iespēja iegūt spermatozoīdus tikai ķirurģiskā ceļā, nesekmīga ārstēšana ar citām metodēm.

Mākslīgās apaugļošanas metožu efektivitāte ir aptuveni 30% uz vienu mēģinājumu.

Reproduktīvo palīgtehnoloģiju pielietošana ievērojami paplašina smagāku vīriešu neauglības formu korekcijas iespējas, ieskaitot azoospermiju. Prasmīga un efektīva neauglīgas laulības ārstēšana iespējama tikai precīzas urologu, ginekologu un ekstrakorporālo apaugļošanas speciālistu sadarbības rezultātā. Obligāti ir arī pilnībā informēt pacientu par visām iespējamajām fertilitātes atjaunošanas metodēm, norādot sekmīga iznākuma procentu un sarežģījumu rašanās risku viņam pašam un viņa dzīvesbiedrei

Avots: http://www.medrf.ru/androl0113.php

Uz lapas sākumu


Back to the list


Kā ar mums sazināties?
    REVDI PM SIA
tālrunis:
e-pasts:
adrese:
Reģ.N 40003423314
+371 67556696
info@revdi.lv
Katoļu 35, Rīga, LV1003
----0